توضیحات

مدل:HD-Material 1500
نوع کانتینر: IBC'S
طول: 1500 میلیمتر (60 اینچ)


ماده: PPHT (پلی پروپیلن)
برنامه های کاربردی رایج: (اسید استیک، اسید سولفوریک، هیدروکلریک - 20٪، اسید نیتریک -20٪، آلکالین، کلرید فریول)
Max.Temp: 80 ℃ / 175 ℉

ماده: PVDF
برنامه های کاربردی رایج :
(اسید نیتریک غلیظ، اسید سولفوریک 66 Baume، هیپوکلریت سدیم، اسید پروپیونیک، اسید استریک، اسید هیدروفلوئوریک) Max.Temp: 100 ℃ / 212 ℉

ماده: SS
برنامه های کاربردی رایج :
(الکل، بنزین، آمونیاک آبی، ایزوپروپیل اتر، حلالها، محصولات نفتی)
Max.Temp: 100 ℃ / 212 ℉


پمپ بشکه کش

پمپ بشکه کش پمپی است که به منظور انتقال مایع از بشکه یا مکش مایع به درون آن استفاده می‌شود. مایعاتی که توسط پمپ بشکه کش می‌توان از بشکه خارج کرد ممکن است آب یا هر چیز دیگری باشد. پمپ بشکه کش می‌تواند مایعاتی را که انتقالشان به دلیل چگالی بالا مشکل است به آسانی به درون یا خارج از بشکه انتقال دهد.


هر گالون آب حدود 3.7 وزن دارد ولی مایعات دیگر بر اساس چگالی وزن بیشتری دارند و این کار کشیدن مایع مد نظر را بسیار مشکل می‌کند ولی با یک پمپ بشکه کش به راحتی می‌توان مایع مد نظر را در زمان اندکی جابجا کرد. پمپ‌های بشکه کش توسط بسیاری از صنایع تولید مواد شیمیایی، صنایع تولید مواد غذایی و دیگر صنایع که مایعات مورد نیاز خود را در بشکه خریداری می‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شرکت‌ها معمولاً به راه‌حلی عملی برای پمپاژ حجم‌های اندکی از مایعات به خارج از بشکه‌ها نیاز دارند.

از طرفی مواد موجود در بشکه‌ها گاهی ممکن است از نوع خاصی باشد که نمی‌توان به صورت دستی آنها را خارج کرد. مایعات خطرناکی نظیر مواد شیمیایی خورنده مانند مواد اسیدی، قلیایی و حلال‌ها، مواد به شدت قابل اشتعال، مواد با غلظت و چسبندگی بالا و مواد خورنده دیگر که انتقال آنها با پمپ بشکه کش بسیار آسان‌تر خواهد بود.

انرژی لازم برای راه‌اندازی پمپ بشکه کش از طریق هوای فشرده یا نیروی برق تأمین می‌شود. استفاده از پمپ های بادی یا پمپ های الکتریکی ضد انفجار برای انتقال مواد اشتعال‌پذیر و خورند توصیه می‌شود.

همان‌طور که گفته شد شرکت‌ها ممکن است خواهان انتقال مایعات مختلفی از بشکه‌های نسبتاً کوچک باشند که پمپ بشکه کش به همین منظور طراحی شده است. پمپ بشکه کش به طور خاص در شرکت‌هایی نظیر نیروگاه‌های پردازش مواد شیمیایی، شرکت‌های تولیدی مواد شیمیایی، شرکت‌های پردازش و تولید مواد غذایی و دارویی و گاراژهای خودرو کاربرد فراوان دارد.

پمپ بشکه کش در انواع و اقسام مختلف در دسترس است که از آن جمله می‌توان به انواع مجهز به موتور الکتریکی، پمپ‌های دستی و پمپ‌های تحت فشار اشاره کرد. این نوع پمپ‌ها ممکن است در موارد خاص به جای یکدیگر به کار گرفته شوند. این تجهیزات انتقال مایعات قابل حمل بوده و می‌توانند با لوله‌کشی به سیستم کارخانه‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرند و در انواع فلزی و غیرفلزی (پلاستیکی) در دسترس‌اند تا خورندگی مواد به کار رفته در مایعات را به حداقل برسانند.


پمپ بشکه کش الکتریکی چگونه کار می‌کند؟

پمپ بشکه کش الکتریکی روی دریچه بالایی بشکه کار گذاشته شده و شیلنگ باریک آن که دارای یک شافت عمودی است مستقیماً در بشکه وارد می‌شود. پمپ بشکه کش از یک موتور کوچک متصل به شفت تشکیل شده که انرژی‌اش با یک موتور AC یا DC تأمین می‌شود. موتور از طریق یک سوئیچ پمپ را به کار می اندازد. زمانی که پمپ به کار می‌افتد،‌ مکانیزم عملکرد آن از ته شیلنگ شروع می‌شود که مواد را به صورت مکش انتقال می‌دهد. قسمت انتهایی شیلنگ یا به یک پمپ سانتریفیوژيی پروانه‌ای یا روتوری منتهی می‌شود.

پمپ بشکه کش الکتریکی مشابه پمپ دستی است با این تفاوت که از انرژی برق استفاده می‌کند. انواع الکتریکی این پمپ به منظور انتقال مایعات با حجم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع پمپ‌ها در انواع باطری‌خور یا با سیم موجوداند. انواع الکتریکی پمپ بشکه کش در ولتاژهای مختلف ارائه می‌شوند که نمونه‌های ولتاژ بالا معمولاً بزرگ‌تر و سنگین‌تر بوده و شیطانک‌هایی با طول‌های مختلف دارند. پمپ‌های الکتریکی برای انتقال مایعات در حجم‌های زیاد کاربرد بیشتری دارند.

پمپ بشکه کش دستی چگونه کار می‌کند؟

پمپ بشکه کش دستی را می‌توان با دست و با استفاده از هندل یا پمپ پیستونی به کار انداخت. این نوع پمپ برای پمپاژ مواد به صورت از راه دور یا در مواردی که منبع انرژی دیگری در دسترس نیست کاربرد دارند.
پمپ بشکه کش از مواد مختلفی نظیر فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا پلاستیک از جنس پلی استال، سولفید پلی فنیلین و پی وی سی ساخته می‌شود. پمپ‌های دستی عمل پمپاژ را به سادگی، بدون نشتی و یا خورندگی به انجام می‌رسانند. این پمپ بشکه کش به دلیل داشتن قیمت پایین برای انتقال مایعات با حجم کم کاربرد دارد. بسیاری از این پمپ های دستی برای استفاده در محیط‌های مخاطره‌آمیز مناسب‌اند ولی اگر حجم مایعات به قدری باشد که استفاده از آنها منطقی نباشد انتخاب بعدی پمپ بشکه کش تحت فشار خواهد بود.

پمپ بشکه کش تحت فشار چگونه کار می‌کند؟

پمپ بشکه کش تحت فشار می‌تواند از یک موتور بادی به جای موتور الکتریکی استفاده کند. این پمپ‌های بادی به طور ویژه برای کارهای با حجم پایین و مقطعی کاربرد دارند. در بسیاری از موارد از پمپ بشکه کش بادی در محیط‌های ضد انفجار که انرژی زیادی برای انتقال مایعات نیاز است و پمپ‌های دستی قادر به انجام کار نیستند استفاده می‌شود.
پمپ بشکه کش از نوع بادی که از شیلنگ‌های هادی از جنس فولاد ضد زنگ استفاده می‌کند معمولاً در انتقال مایعات آتش گیر در محیط‌های پرخطر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جایی که این نوع پمپ‌ها با فشار هوا کار می‌کنند معمولاً در مواردی که مایعات خورنده یا آتشگیر‌اند یا احتمال انفجار وجود دارد، کاربرد بالایی خواهند داشت. پمپ بشکه کش بادی می‌تواند مواد سیال با ویسکوزیته بالا را با قدرت مکش زیاد جابجا کند.

از پمپ‌ بشکه کش تحت فشار می‌توان در محیط‌های با رطوبت یا گرد و خاک بالا یا محیط‌هایی که به بورد‌های الکتریکی پمپ بشکه کش برقی آسیب می‌رساند استفاده کرد.
اگر طول عمر پمپ‌های الکتریکی کوتاه باشد آن‌گاه باید به طور حتم یک دستگاه پمپ بشکه کش بادی تهیه کرد. پمپ‌های بادی بشکه کش نیز مانند انواع دیگر به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند و راه‌اندازی آسانی دارند. پمپ بشکه کش بادی نیازی به هواگیری نداره و در کمترین زمان روی بشکه سوار می‌شود.

منبع

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید
ثبت نظر